Kompetencje

Kemia Tau od 1973 roku dostarcza na rynek wydajne syntetyczne środki chemiczne dla przemysłu garbarskiego, zaopatrując różne segmenty branży fashion (obuwie, wyroby skórzane, odzież) oraz tapicerskiej (wyposażenie wnętrz, przemysł samochodowy, lotnictwo i żegluga).

Kemia Tau oferuje rozwiązania stosowane w różnych fazach procesu garbarskiego, opierając się na nieprzerwanych, innowacyjnych badaniach i gruntownej znajomości skór – to wszystko pozwala skutecznie odpowiadać na podlegające ciągłej ewolucji potrzeby klienta.

Kemia Tau stosuje racjonalne i rygorystyczne procesy, będące połączeniem naukowego know-how, rzemiosła, jakości Made in Italy, ekspertyzy chemicznej i poczucia odpowiedzialności za zobowiązania podjęte wobec oczekiwań technicznych i kreatywnych swoich klientów.

Procesy

Jakość rozwiązań Kemia Tau uzupełniają specjalne działania kontrolne i środki bezpieczeństwa wdrażane na wszystkich etapach cyklu produkcji, zgodnie z protokołem REACH, od surowców, poprzez półprodukty, na produkcie finalnym kończąc. Uzyskany przez spółkę certyfikat ISO 9001:2015 stanowi gwarancję tych procesów.

Cała produkcja odbywa się w jednym miejscu, a mianowicie w zakładzie produkcyjnym w La Cassa – Torino, gdzie na powierzchni ponad 80000 m2 znajduje się sześć zakładów, Laboratoria R&S oraz Laboratoria Wdrożeniowe i Dział Kontroli Jakości.

Dzięki uzyskanemu niedawno od Urzędu Celnego zezwoleniu na stosowanie uproszczonej procedury celnej, w myśl art. 76-78 Rozp. 2913/92/EWG oraz art. 253-289 Rozp. 2454/93/EWG, Kemia Tau w prostszy i szybszy sposób przeprowadza niezbędne formalności na miejscu, w firmie.

sapJuż od 15 lat Kemia Tau używa jednego z najbardziej cenionych na świecie systemu do zarządzania procesami produkcyjnymi i biznesowymi – SAP.